خوش آمدید

تاریخ:

مدیر سایت: علی حسینی

با توجه به مطالب گذشته پیرامون طراحی داخلی ساختمان و معماری نما می خواهیم به برسی رنگ نمای ساختمان و قدرت تاثیر آن در جذب و بالابردن زیبایی بصری در جامعه اشاره کنیم.پس مقاله زیر با هدف بیان ویژگی رنگ نمای ساختمان ارائه می شود.
سرعت بالای اجرا: رنگ بافت دار نما به شما کمک می کند سرعت اجرا را در رنگ آمیزی نمای ساختمان افزایش ببرید. این رنگ را می توان به صورت پاششی اجرا کرد و در این روش سرعت اجرا در حد قابل توجهی بالا خواهد رفت.آستر پیشنهادی:سیلر اپوکسی- بتونه اپوکسی برپایه رزین اکریلیک آب پایه یک جزئی مکانیزم خشک شدن آن تبخیر حلال ومیزان مصرفی حدود 270گرم بر متر مربع برای یک لایه رنگ به ضحامت 80 میکرون خشک شدن سطحی30 دقیقه خشگ شدن نیسبی 1 ساعت ورنگ آمیزی مجدد 8ساعت مقاومت فیلم رنگ استفاده ازیک لایه سیلر توصیه می شود وبرای پر کردن درز ها ویکنواحت کردن سطح از بتونه اپوکسی استفاده نمایید

نمای ساختمان
ادامه مطلب

از آمار های افزایش مصرف سوخت می توان گفت تا چند سال ذیگر آب و هوای کشور های مختلف از جمله کشور خودمان ایران به خطر می افتد ولیای کاش فقط همین بود الاوه بر آن باید به تمام شدن سوخت فصیلی هم باید اشاره کرد. اما امروزه با گسترش آپارتمان نشینی در تهران و ساخت ٢٠ واحد جدید به جای یک واحد ساختمان قدیمی، ضرورت کاهش مصرف سوخت بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و سروصدای موجود درآپارتمان های مجاور، راه پله‌ها، کوچه‌ها و خیابان‌ها خانوارها را به چاره اندیشی و تفکردرباره راهکار جلوگیری از ورود سروصدا به داخل منازل و ساختمان‌ها وکاهش مصرف سوخت مشغول کرده است.
 عایق


ادامه مطلب

در مبحث 19 ساختمان  به طور کلی از عایق ههای مختلف صحبت شده و در به کاربردن آنها الزامات وجود دارد که مهندسان مجبور هستند از این عایق ها استفاده کنند. به این نکته در مقررات ملی ساختمان نیز به صورت الزامی مکتوب شده است. از این رو ما برای شما در مورد این موضوع بیشتر توضیح میدهیم.پنل های عایق شیشه سلولی با رویه‌های با کاغذ کرافت با لایه قیری تولید می‌شوند در حالی که بلوک‌های شیشه سلولی پوشش داده نمی‌شوند. شیشه سلولی دارای خواص مطلوبی است.اگرچه این گازها به خوبی گاز CFC عایق‌کاری را انجام نمی‌دهند، به لایه ازن سیاره زمین آسیب کمتری وارد می‌کنند.

عایق کاری در قوانین ملی ساختمان
جالب است این را بدانید که چگالی تخته فمهای ساخته شده معمولا 32 kg / m مکعب است. فوم‌های پلی‌یورتان سلول باز با چگالی کم (8 m/kg) نیز وجود دارد. اینها شبیه فوم‌های پلی‌یورتان معمولی هستند اما قابلیت انعطاف بیشتری دارند. بعضی انواع با چگالی کم از co2 به عنوان ماده دمنده استفاده می‌کنند.


ادامه مطلب

شما در زمانی که به آسایش و آرامش خود اهمیت زیادی می دهید سعی می کنید که هر کاری را انجام دهید تا به این موضوع بیشتر برسید. از عوامل آسایش آور عایق های مختلفی هستند که ما در خانه هایمان استفاده میکنیم. مصالح نگهدارنده صدا باید به لحاظ شكل ظاهری  یكنواخت , بدون عیب و عاری از مواد سست و كم دوام و مضر باشند . مقاومت در برابر فشار , بریدگی و كشیدگی , جذب آب , تخلخل و حمله موجودات زنده نظیر حشرات از ویژگی های مواد آكوستیكی است كه به همراه قابلیت حمل آسان می تواند مورد توجه واقع شود.
انواع عایق

لازم به ذکر است که این عایق ها به صورت ورقه هایی در روی تیغه های باریک پارتیشن و روی مصالح.


ادامه مطلب
یک مشکلات شهرهایی که در آن ها در وجود دارد رطوبت می باشد. به طور مثال شمال و جنوب کشور ما به دلیل داشتن دریا هوای رطوبتی دارد و در اکثر خانه های آنها عایق رطوبتی به کار رفته است. در اصل 19 ساختمان نیز وجود عایق های مختلف الزامی است ولی این اجبار به سود افرادی که مکان مورد نظر برای آنها می باشد است. رطوبت موجب بالا بردن ضریب هدایت و تقلیل ضریب عایق بودن عایق های هدایتی می شود. لذا برای جلوگیری از نفوذ رطوبت در عایق های سطوح ساختمانی نظیر دیوار سقف و... عایق لوله های حامل رونده گرم یا سرد و همچنین برای جلوگیری از نفوذ رطوبت زمین به لوله های فلزی و زنگ زدگی آنها می بایستی از عایق های رطوبتی استفاده کرد.
 کاربرد عایق رطوبتی
این موضوع قابل توجه می باشد که عایقهای رطوبتی عایق هایی هستند که در نفوذ رطوبت از یک طرف به طرف دیگر جلوگیری می نماید. تعدادی از این عایق ها که در تاسیسات به کار برده میشود عبارتند از کلیه اجسامی که به قیر آغشته شده باشند مانند گونی کاغذ یا پارچه قیر اندود و همچنین مواد لاستیکی  و نظایر آنها به عنوان مثال روی عایق های پشم شیشه و معدنی از مواد قیری یا خودش استفاده می شود.

ادامه مطلب

مصالح ساختمانی از عوامل مهم در ماندگاری گرمایش خانه ها می باشد. حال این گرما اگر به خاطر به کار نبردن مصلح نا مناسب از بین برود در نتیجه انرژی بیشتری باید صرف گردد که به ضرر صاحب خانه می شود. این مشکل را میتوان با به کار بردن عایق حراراتی در همان ابتدا ساخت ساختمان  حل کرد.هر چه انرژی مصرفی گرانتر باشد هزینه جبران حرارت تلف شده بیشتر بوده و در نتیجه ضخامت بهینه عایق بیشتر است.هزینه تهیه و نصب عایق حرارتی عمده‌ترین قسمت سرمایه‌گذاری در عایق‌بندی ساختمان محسوب می‌شود.به كار بردن عایق حرارتی در جدارهای خارجی ساختمان معمولاً تغییراتی را در سیستمهای متداول ساختمانی ایجاد می‌نماید كه موجب صرفه هزینه اضافی می‌شود.
استفاده از عایق حرارتی در مصالح ساختمانی

با ذکر این نکته که برای كنترل شرایط حرارتی فضاهای داخلی ساختمان از سیستم‌های مكانیكی استفاده می‌شود. ظرفیت این سیستمها به بارهای حرارتی و برودتی ساختمان و بازده سیستمی كه همان كیفیت و كمیت تبدیل انرژی‌های فسیلی به گرما و برودت است بستگی دارد.بنابراین بازده این سیستمها نیز نقشی در تعیین میزان بهینه عایق را دارا هستند.


ادامه مطلب

منابع نفتی و زغال سنگ که جزو سوخت های فوسیلی به حساب می آیند خواه نا خواه به پایان خود در آینده ای نچندان دور  نزدیک می شوند. جنگهای زیادی تا به حال بر سر این مسئله اتفاق افتاده و انسان های بسیاری به خاطر این زیاده خواهی ها جان خود را از دست داده اند. عایق حرارتی بخش اعظمی از این مشکل را حل کرده و نمی گذارد انرژی ها به سمت حدر رفتن برود. این عایق ها با کاربرد بسیار بالایی در بیشتر مکان ها استفاده می شود.برای عایقکاری حرارتی پوسته ساختمان باید از یک لایحه حرارتی مانند عایق های معدنی، پلیمری، اسفنجی و عایق هایی با تکنولوژی بتن سبک استفاده شود. همچنین در عایقکاری سقف ها زیر پوشش نهایی بام یک لایه عایق رطوبت و زیر عایق حرارتی یک لایه بخار بند استفاده می شود و در دیوارها نیز امکان نصب عایق حرارتی در سمت داخل و یا خارج وجود دارد.

عایق حرارتی محصول مدرن
قابل توجه است که عایق حرارتی در اثر فشرده و یا مرطوب شدن کارایی خود را تا ۵۰ درصد از دست می دهند. همچنین عایق ها باید به صورت کامل تمام سطح مورد نظر را بپوشانند زیرا حتی خالی ماندن تنها ۵ درصد از سطح، تا ۵۰ درصد کارایی عایق را کاهش می دهد.


ادامه مطلب

برای این که کف زمین مورد نظر شما بسیار  صاف و سیقل باشد می توانید از تکنو لوژی روز یعنی کف پوش های پلی یورتان استفاده کنید این نوع محصول با علم روز و بابهترین مواد صنعتی ساخته شده است تا بتواند در برابر ساییدگی ها و اتفاقات دیگر که برایش می افتد مقاومت بسیار بالایی را داشته باشد.همچنین استاندارهایی که برای این کفپوشها تهیه شده به همراه توضیحات دیگر در اختیار شما قرار خواهد گرفت.   یکی دیگر از مزایای پوشش پلی یورتان در مقایسه با اپوکسی، پایداری در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) می باشد. به این معناست که با قرار گرفتن در شرایط نور آفتاب با گذشت زمان همانند اپوکسی رنگ زرد به خودش نگیرد. بر خلاف این که سختی پوشش کفپوش پلی یورتان به پایین تر از اپوکسی است اما دارای مقاومت در برابر خراش بیشتر، مقاومت بالاتر در برابر تغییرات دمایی و خراشیدگی است.

پدید کفپوش های پلی یورتانادامه مطلب

همان طور که می دانید با پیشرفت علم معماری ساختمان الاوه بر این که نمای بیرونی خانه دکراسیون داخلی خانه هم از اهمیت خاصی برخوردار شده است. اپوکسی نوعی پوشش است که می تواند به نمای داخلی خانه زیبایی خاصی را ببخشد. معمولا کف پوش های اپوکسی در موقع اجرا به صورت مایع می باشند که این کار را کمی آسان می کنند البته باز هم متخصص خود را می خواهد.

اجرای کفپوش اپوکسیادامه مطلب

مطالب سایت


 

امکانات سایت: پیوندها، روزانه ها، آمار سایت و ...

   

امکانات سایت


درباره سایت

 

 

درباره سایت

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو